Haberler & Duyurular

Projelerimizin ilerleme sürecine ve inşaat sektöründen güncel haberlere buradan ulaşabilirsiniz…

 • Darıca'da Modern Villa fark yaratacak...

  Kuzeyyıldızı, Kocaeli-Darıca'da projelendirdiği modern villa tasarımı ile fark yaratmaya devam ediyor. Tek katlı bir yapıdan oluşan villa yatay mimarisi ile bölgedeki yapılanmaya yeni bir tarz yaratacak. Detaylı bilgi için tıklayın.

  01.03.2022
 • Küçükyalı Rezidans'ın proje tasarımları tamamlandı

  Maltepe Küçükyalı bölgesine değer katan toplam 28720 m2 inşaat alanına sahip, 2+1 ,3+1 ve 4+1 rezidanslardan oluşan Küçükyalı Rezidans’ın proje tasarımları tamamlandı. Detaylı bilgi için tıklayın.

  20.01.2021
 • Düzce Maskom Fabrika yaşama hazır.

  Düzce de Kuzeyyıldızı tarafından projeleri tamamlanmış olan Maskom fabrika ve yönetim binası artık yaşama hazır. Detaylı bilgi için tıklayın.

  20.01.2019
 • Maltepe Küçükyalı Projesi projelendirme sürecine başlandı

  Kuzeyyıldızı Maltepe ilçesi, Küçükyalı bölgesinde yeni bir projeye başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Kapanmaz deniz ve adalar manzarası ile büyüleyeci konumdaki rezidanslar için projelendirme sürecine başlandı Detaylı bilgi için tıklayın.

  01.07.2018
 • Maltepe Feyzullah Konut Projesi Tamamlandı

  Maltepe İlçesi ,Feyzullah Mahallesin de yer alan yeni konut projemizin temeli Eylül ayı içerisinde atılarak,2017 yılının Ağustos ayı içerisinde teslim edilmiştir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  29.09.2017
 • Monumento Kartal %85 doluluk oranına erişti

  2016 yılı haziran ayı itibariyle Monumento Kartal projesi %85 doluluk oranına erişmiştir.Bu aşamaya gelmemiz de emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Detaylı bilgi için tıklayın.

  05.06.2016
 • 20 Senelik Tecrübe

  Monumento Kartal da yaşam başladığı günden itibaren Kuzeyyıldızı 20 senelik ofis dizaynı tecrübesinin de desteğiyle Binamıza yerleşen pek çok Firmaya iç dekorasyon proje ve uygulama hizmeti vermiştir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  28.01.2016
 • Allready Toplantı Salonları

  2015 Monumento Kartal bünyesinde faaliyetine başlayan Allready toplantı salonları,sadece bina sakinlerine değil,Anadolu yakasında yer alan pek çok Firmaya da hizmet verebilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  07.08.2015
 • Monumento Kartal %65 doluluk oranına erişti

  2015 yılı sonu itibariyle %65 doluluk oranına erişen Monumento Kartal projesi,teknik donanımları,yüksek güvenlik düzeyinin mükafakatı olarak bilhassa yabancı Firmaların ilgi odağı olmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.

  08.04.2015
 • Allready İlk Şubesini Monumento Kartal'da Açtı

  İş dünyasının Anadolu Yakası’ndaki yeni buluşma noktası Monumento Kartal, Ekim 2014 tarihi itibariyle yeni bir markaya daha ev sahipliği yapmaya başladı. Detaylı bilgi için tıklayın.

  21.10.2014
 • Monumento Kartal’dan Haberler

  2013 yılı sonu itibariyle teslim edilmesi planlanan Monumento Kartal’da satışların yüzde 50’den fazlası tamamlandı. İşte şantiyeden en son haberler... Detaylı bilgi için tıklayın.

  18.06.2013
 • Basında Monumento Kartal

  Monumento Kartal, ulusal basında geniş yer bulmaya devam ediyor. Haberlerimizin detayları için tıklayın!

  18.06.2013
 • İnşaat Sektöründe Yeni KDV Oranları

  Konut teslimlerinde uygulanan KDV oranlarına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararnamesi, 1 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Maliye’nin yeni uygulamasına göre, büyükşehirlerde metrekare fiyatı 500 ile 1000 lira arasında olan konutlardan yüzde 8, metrekaresi 1000 lira ve üzeri konutlardan yüzde 18 KDV alınacak. Detaylı bilgi için tıklayın.

  18.06.2013
 • Gayrimenkul Seçiminde En Önemli Kriter

  Gayrimenkul sektöründe başarıyı etkileyen üç adet “L” harfi olduğu söylenir. Bunlar “Lokasyon, Lokasyon, Lokasyon” dur. Bu söz, konumun gayrimenkulün değeri üzerindeki önemini belirtir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  18.06.2013
 • Gayrimenkul Satın Alacaklara Önemli Bilgiler

  Ev sahibi olmak isteyenlerin, kaliteli projeleri ayırt edebilmeleri ve böylece “farkı farkedenlerden” olabilmeleri için dikkatli ve bilinçli olmaları gerekiyor. İşte konut alacaklara önemli bilgiler... Detaylı bilgi için tıklayın.

  18.06.2013
 • Dünden Bugüne İstanbul’un Yükselen Değeri: Kartal

  Kartal, İstanbul’un en yüksek tepesi olan 537 m. yüksekliğindeki Aydos Dağı ilçe sınırlarında bulunmaktadır ve Kocaeli yarımadasının güneybatı kısmında yer alır. Doğusunda Pendik, batısında Maltepe, güneyinde Sultanbeyli ilçeleri ve Samandıra Beldesi, güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrilidir. İlçenin yüzölçümü 391,73 km2’dir. Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre 2011 yılı nüfusu, 440.887 kişidir. Detaylı bilgi için tıklayın.

  18.06.2013
 • Şantiyeden Haberler

  Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş. tarafından Ocak 2012 tarihinde ruhsatı alınarak hafriyatına başlanan ve nisan ayında temeli atılan Monumento Kartal’ın inşaatı tüm hızıyla yükselmeye devam ederken, şantiyeden heyecan verici haberler var.

  • Elektromekanik grubu ile tüm anlaşmalar yapılarak uygulamalara başlandı.
  • Kaba inşaat 8.kat kolonlarının beton (c50) dökümü yapılmaktadır.
  • Projenin en prestijli bölümü olan cephe ihalesinde karar aşamasına gelindi.
  • B blok ticari alanları hafriyat çalışmalarına başlandı.
  • % 30’luk satış oranına erişilen proje ile ilgili satış ofisinden her türlü dokümanter bilgiye ulaşılabilmektedir.

  08.10.2012
 • Basında Monumento Kartal

  Monumento Kartal, ulusal basında geniş yer bulmaya devam ediyor. Haberlerimizin detayları için tıklayın!
  16.09.2012

 • Monumento Kartal, SkyTurk 360 kanalında yayınlanan Emlak Kulisi programındaydı.

  Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme ve Inşaat A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Ali Müfit Öget, 18 Mayıs 2012 tarihinde SkyTurk 360’da yayınlanan Emlak Kulisi programında Tebernüş Kireçci’nin konuğu oldu.


  25.05.2012

 • Monumento Kartal 19-20 Mayıs'da Colliseum’lularla buluştu.

  Kent yaşamının kargaşasından bunalan ve stresten kurtulmak, monotonluktan uzaklaşmak, hayatına enerji katmak için Coliseum’un renkli dünyasına atım atanlar, 19-20 Mayıs tarihlerinde Monumento Kartal ile tanıştı.

  48.000 m2’lik açık ve kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük “Sportif Yaşam Kulübü” olarak tanımlanan Colliseum’da yer alan Monumento Kartal standına 2 gün boyunca gösterilen ilgi çok yoğundu.
  21.05.2012

 • Monumento Kartal 19-20 Mayıs’da Colliseum’lularla buluşuyor.

  Kent yaşamının kargaşasından bunalan ve stresten kurtulmak, monotonluktan uzaklaşmak, hayatına enerji katmak için Coliseum’un renkli dünyasına adım atanlar, 19-20 Mayıs tarihlerinde Monumento Kartal ile tanışmaya hazırlanıyor.

  48.000 m2’lik açık ve kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük “Sportif Yaşam Kulübü” olarak tanımlanan Colliseum’da yer alacak Monumento Kartal standında, saat 10:00-18:00 arasında, proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşılabilecek.
  15.05.2012

 • Monumento Kartal'ın temeli atıldı.

  Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş’nin yeni projesi Monumento Kartal’ın temeli 6 Nisan 2012’de tarihinde gerçekleştirilen törenle atıldı. İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kartal’da hayata geçirilecek projenin temel atma töreni ve lansmanına, aralarında Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün de bulunduğu 150’yi aşkın davetli katıldı.
  06.04.2012

 • Kartal'ın çehresi değişiyor...

  İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi tarafından kentin üç yeni çekim merkezinden biri olarak gösterilen ve geliştirilmekte olan kentsel dönüşüm projesinin en önemli noktası Kartal’ın 24 saat yaşayan iş, kültür, sanat, spor ve konut merkez haline gelecek. 5 milyar dolarlık bir yatırımla 555 hektarlık alanda gerçekleştirilecek projede kültürel alanlar, opera binası, parklar, oteller, alışveriş merkezleri, restoranlar, meydanlar, yat limanı, Avrupa’nın en büyük adliye sarayı ve marina yer alıyor...

  İş ve konut kulelerinin yer aldığı Kartal’da büyük boş alanlar bırakılarak, parklar ve yaşam alanları oluşturulacak. Yapılaşma küçük binalardan büyük binalara doğru giderken, geometrik şeklin değişik mimari parçalarını oluşturacak. Opera binası ve otellerin yer aldığı projede, ayrıca eski taşocakları alanı yeni göl rekreasyon alanı olarak kullanılacak.

  Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ulaşım, deniz, kara ve hava yolu ile de sağlanabilecek. Kartal Metro, Marmaray ve deniz yolu ile Istanbul’un iki yakasına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile de yurtiçine ve yurtdışına rahat bir ulaşım sağlanmış olacak.

  22.02.2012
 • Marina yeni Tuzla’nın çekim merkezi olacak (Marka Kent olmayı hedefleyen Tuzla'nın çehresi gün geçtikçe yenileniyor)

  İstanbul’un en uzun ve güzel sahil şeridine sahip Tuzla’nın kıyılarını daha verimli ve katma değeri yüksek projelerle değerlendirmek adına Marina Projesi gündeme alınmıştır. Tuzla turizmine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak Marina Projesi birkaç alternatifle değerlendirilerek Milli Emlaktan ön izinleri alınmış ve ihale aşamasına gelinmiştir.

  Tuzla Yat Limanı ve Sahil Düzenleme Projesi’ne ilişkin olarak hazırlanan ve Bayındırlık Bakanlığı’na onaya sunulacak olan Nazım ve Uygulama İmar Planı için yapılması gereken ön çalışmaların bir kısmı tamamlanmış olup, bir kısım çalışmalar devam etmektedir.

  19.01.2012
 • Yeni imar planı Tuzla’yı değiştirecek

  İstanbul’un Anayasa’sı olarak kabul edilen 1/100 binlik Çevre Düzeni Planı ‘na göre Tuzla kentin yeni çekim merkezlerinden biri olacak.Tuzla ‘da teknoloji parkı ve üniversite kurulması düşünülüyor.Silivri den başlayan metronun ilçeye uzatılması sayesinde kent,yeni dönemde sanayi ve yerleşim planı olarak planlanıyor.

  17.01.2012
 • Kemerburgaz'a yeni görünüm

  Kemerburgazlıların yıllardır özlemle beklediği Kemerburgaz 1.Etap 1/1000 ölçekli imar planının Belediye Meclisinden yürürlüğe girmesiyle beraber Kemerburgaz yepyeni bir görünüme kavuşacak. İstanbul un en nezih yerleşim alanlarından Kemerburgaz, değişim ve gelişimin planlı adresi oluyor ... Yeni plana göre, Kemerburgaz ın çehresi değişecek, ekolojik kent anlayışına uygun, yenilenebilir enerji (güneş enerjisi) nin kullanıldığı, çevreye duyarlı yapılaşma başlayacak. Kemerburgaz 1/1000 ölçekli I. Etap İmar Planı ayrıca, nüfus yoğunlukları konusunda adalet ve eşitlik ilkelerini ön plana çıkartarak, teknik ve sosyal donatı alanlarıyla bölgenin her konuda çağdaş bir kent konumuna gelmesine olanak tanıyor. Yeni planın diğer bir özelliği ise tek tip yapılaşmanın önüne geçerek, zengin ve uyumlu bir mimari anlayışıyla girişimcilere ALTERNATİFLER sunacak olması. Eyüp Belediyesi, Kemerburgaz için kabul edilen yeni imar planı gereği, bölgedeki vatandaşların boş zamanlarını değerlendirebilecekleri kültür tesisleri de inşa edecek. Kaynak suları, muhteşem doğası, tarihi eserleri ve merkeze yakınlığıyla İstanbulluların tercih ettikleri semtlerden biri olan Kemerburgaz, yeni planlamayla daha da çekici bir yerleşim bölgesi haline gelecek.

  13.01.2012
 • Akaretler Türkiz Rezidans

  31.03.2012 tarihinde tamamlanması planlanmakta olan Akaretler Türkiz Rezidans'ın, iç dekorasyon işlerine başlanmıştır.

  09.01.2012
 • Tuzla Haluk Erker Evi

  31.03.2012 tarihinde tamamen bitirilmesi planlanan projemizin halen iç dekorasyon çalışmaları yapılmakta olup, eş zamanlı olarak peyzaj çalışmaları da  tamamlanmış olacaktır.

  02.01.2012

Projeler

Devamı için